شورمست

میانگین امتیاز شورمست: 4.3 / 5
تعداد آرا: 4

تصویر تور نام تور مدت اقامت رفت برگشت شروع قیمت از نام آژانس جزئیات

دریاچه شورمست سوادکوه | تور دریاچه شورمست

شورمست تور دریاچه شورمست

شورمست کجاست؟

دریاچه شورمست فاصله چندانی از تهران ندارد و شما را خسته راه نمیکند. اگر از تهران راه بیفتید به سمت استان مازندران و شهرستان سواد کوه حدود 200 کیلومتر که رانندگی کنید به دریاچه شورمست میرسید.

سه مسیر برای رسیدن به شورمست از تهران وجود دارد

 

دریاچه شورمست سوادکوه

 

دریاچه شورمست سواد کوه

شورمست نام دریاچه ای طبیعی در سواد کوه مازندران است که به تاج مازندران معروف است. اگر قصد دارید جمعه خود را دور از هیاهو تهران باشید و با یک تور شاد مثل سفر کنید همراه باشید بهترین گزینه خرید تور شورمست است.

شورمست جز مکان هایی با درجه سختی کم است که هر کسی با هر سن و هر شرایطی میتواند از آن لذت ببرد و در دل طبیعت بکر خود را رها کند. همراه من باشید تا بیشتر دریاچه شورمست را برای شما شرح دهم.

علت محبوبیت مناطق شمالی ایران سرسبز بودن آن است که شورمست هم از این قائله مستثنی نیست هم در خود دریاچه و هم در مسیر دریاچه میتوانید از محیط سربز و درختان زمردین لذت ببرید.

 

وسعت دریاچه شورمست

دریاچه شورمست تنها دریاچه طبیعی سواد کوه به حساب می‌آید. اعلام شده که عمق این دریاچه در کمترین قسمت ها 5 متر و در برخی نقاط تا 15 متر میرسد.اطراف این دریاچه با جلبک پوشیده شده و از پوشش گیاهی توسکا و بلوط و... بهره میبرد. این دریاچه حدود 15 هزار متر مربع وسعت دارد.

 

جاذبه های دریاچه شورمست

 

پل ورسک

وقتی دارید از شهر پل سفید عبور میکنید با پلی مقاوم و مستحکم روبرو میشوید نام این پل ورسک است. با وجود استحکام بالا قدمت بسیار زیادی دارد و در میراث ملی ثبت شده است. وجود این پل در طبیعت من را یاد فیلم های وسترن می اندازد. حتما از این فضا استفاده کنید و عکس های جذابی را به ثبت برسانید. آدرس پل ورسک تهران در جاده فیروزکوه، شهر پل سفید است.

 

آبشار ورسک

بعد از دیدن پل ورسک بد نیست به روستای ورسک هم سری بزنید و از آبشار خروشان ورسک که روح و روان آدم را بازی میدهد دیدن کنید. اگر علاقه مند به عکس های طبیعت هستید این آبشار میتواند لوکیشن عالی باشد. اگر بخواهم آدرس به شما بدهم تهران جاده فیروزکوه شهر پل سفید بعد از پل ورسک در روستای ورسک میتوانید این آبشار را ببینید.

 

روستای سنگده

حال که مناطق جنگلی و کوهستانی را پشت سر گذاشتیم بد نیست درنگی در روستای سنگده داشته باشیم و از دیدن کشاورزی روستاییان در باغ ها، مزارع، شالیزارها و .... لذت ببریم. روستای سنگده بعد از پل سفید سواد کوه در دو دانگه قرار دارد.

 

جنگل راش

روستای سنگده جنگلی بسیار زیبا دارد به نام راش این جنگل جز جنگل های قدیمی مناطق شمال به حساب می آید که جز جنگل های هیرکانی است که در الیمستان هم به چشم میخورد. همینطور که در دل جنگل راش میگردید با چشم دنبال آبشار اوبن باشید چراکه آبشار اوبن نگین این جنگل است.

 

دریاچه شورمست جنگل راش

 

جنگل ارفع ده

جنگل نوردی هنوز تمام نشده وقت آن است به یک جنگل منحصر به فرد سر بزنیم جنگل ارفع‌ده. خوبی این جنگل آن است که هر فصلی از سال به آن سر بزنید زیباست مخصوصا برای آنهایی که عاشق پاییز هستن. یکی از زیبایی های این جنگل چشمه پراو است حتما کنار آن چند دقیقه ای را بگذرانید.

 

غار اسپهد خورشید

زمانی که در جنگل ارفع ده مشغول گشت هستید اگر به دامنه های کوه سوادکوه دقت کنید غاری خواهید دید اسم این غار اسپهبد خورشید است.

 

قلعه کنگلو

دژ کنگلو که به اسم قلعه کنگلو هم شناخته میشه یک از آباد ترین قلعه های سواد کوه است. از آنجایی که در نزدیکی روستای کنگلو قرار دارد . این قلعه از سطح دریا 1811 متر ارتفاع دارد. دورتادور دژ را برج های دیدبانی تشکیل داده است. متاسفانه عمده قلعه از بین رفته است و از چیزی که باقیمانده میتوان فهمید که قلعه در 2 طبقه ساخته شده بود که از جنس ملات آهک و سنگ ریزه است.

 

روستای آلاشت

شما میتوانید خود آلاشت را به عنوان یک تور و سفر در نظر بگیرید از آنجایی که زیبایی خیره کننده آن زمان زیادی را برای وقت گذاشتن میطلبد. در این روستا از جاذبه های تاریخی گرفته تا طبیعت بکر و زیبا، کوچه های سنگ فرش شده و باریک که در آن خانه های شیروانی چوبی قرار دارد همه این موارد آلاشت را به روستایی بینظیر در سواد کوه تبدیل کرده . اگر زمان داشتید بعد از شورمست به این روستا سربزنید.

 

تپه باستانی گردکوه

تپه گردکوه در قائم شهر قرار دارد . وقتی این تپه را حفاری میکردند به آثار و بقایایی دست یافتند که نشان دهنده بیشینه تاریخی بیش از پنج هزار ساله است. نام کامل این تپه گردکوه جمنان است که ارتفاع آن 26 متر است. بعد از حفاری در سال 82 این مکان در آثار ملی ثبت شد.

 

دریاچه برنجستانک

اگر به سوئیس علاقه دارید میتوانید مشابه آن را در برنجستانک ببینید . خانه های چوبی دشت های وسیع، کوه های زیبا همه تداعی سوئیس را میتواند داشته باشد این مکان زیبا در دل نارنجستان و دهستان چای باغ سواد کوه قرار دارد. مکانی دنج و زیبا که جمعیتی 350 نفری را در خود جای داده است. اگر قصد تفریح دارید و علاقه به قایقسواری دارید هرگز دریاچه برنجستانک را از دست ندهید.

 

روستای لاجیم

چقدر زمان لازم است تا سواد کوه را گشت؟ از شورمست گرفته تا لاجیم از جنگل لفور تا پلنگ دره. لاجیم در مثلث نقاط خوش آب و هوای سواد کوه قرار دارد . کسلیان، دودانگه و چهاردانگه سه نقطه خوش آب و هوا و زیبا که لاجیم را احاطه کرده اند. جذابیت لاجیم به همینجا ختم نمیشود لاجیم از نظر تاریخی هم بسیار غنی است. اگر بخواهم موردی بگویم میتوانم به برج تاریخی لاجیم که سنگ نوشته ها و نگاره های زیبایی که به کوفی و پهلوی نوشته شده است اشاره کنم .

 

خرید تور دریاچه شورمست روستای لاجیم

 

جنگل لفور

اولین شگفتی را برایتان رو کنم، 40 میلیون سال قدمت، جنگل لفور یکی از با قدمت ترین جنگل های ایران است. جنگل لفور در دهستان لفور قرار دارد که جزئی از سوادکوه زیباست. وسعت جنگل لفور زیاد است به شکلی که از یک سر به جنگل شیرگاه و از سمت دیگر به دامنه های البرز میرسد. میتوانید از جاده فیروزکوه به جنگل لفور دسترسی داشته باشید. از پل سفید که بگذرید کم کم میتوانید جنگل لفور را ببینید و به آن وارد شوید. تا قبل از رسیدن به شیرگاه جاده شهری و آسفالته است و میتوانید با هر وسیله نقلیه ای بروید اما بعد از شیرگاه وارد مسیر جنگلی میشوید که خاکی است.

 

پلنگ دره

اسم پلنگ دره که می آید ذهن عده ای را به سمت جنگل سرسبزش میبرد و عده ای دیگر را به آبشارش. اگر میخواهید از گرمای تابستا فرار کنید میتوانید به آبشار پلنگ دره پناه ببرید. 3 ساعت که از تهران فاصله بگیرید به پلنگ دره میرسید مکانی پر از لوکیشن های زیبای عکاسی. در دل شیرگاه دره ای وجود دارد که رودخانه ای از آن میگذرد، ابتدای رودخانه را که دنبال کنید به آبشاری با طول 8 متر میرسید که آبشار پلنگ دره است.

 

منطقه تفریحی جوارم

جوارم نامی آشناست که بسیار در بین مناطق شمالی شنیده میشود علت آن هم پارک جنگلی آن است. باز هم سواد کوه بعد از دریاچه شورمست میتوانید از جوارم هم دیدن کنید. جوارم در قسمت زیرآب سواد کوه قرار دارد. زیر آب نام قسمت مرکزی سواد کوه است که در دل خود 2 روستای سرخ کلا و کیسلیان را قرار داده است. بین بخش شیرگاه و زیرآب میتوانید پارک جنگلی جوارم را بیابید.

علت اصلی معروفیت پارک جنگلی جوارم این است که اقامت بی دردسر و امکانات رفاهی خوبی در آن قرار دارد. اقامت گاه های دنج چوبی زیبا که دورتادور آن سوپر مارکت و امکانات رفاهی قرار دارد. در دل جنگل علاوه بر آن که میتوانید از مناطق بکر لذت ببرید میتوانید از امکانات رفاهی هم استفاده کنید.

اگر قصد استفاده از اقامت گاه را ندارید میتوانید کمی جلوتر در کنار آلاچیق ها چادر بزنید که دسترسی سرویس بهداشتی هم دارد و گوشی هم به راحتی در آن آنتن میدهد.

 

آبشار گزو

وقت معرفی بلندترین آبشار مازندران است. آبشار گزو بلندترین آبشار مازندران که 48 متر ارتفاع دارد. به علت دسترسی کمی سخت آن، این منطقه بکر باقی مانده است. در مسیر حرکت به سمت این آبشار میتوانید سد لفور هم ببینید. از سد لفور 2 ساعت که دور شوید و در جاده گنگ افروز حرکت کنید به شیرگاه میرسید وارد اتوبان شوید از جوارم و زیرآب که رد شدید به جاده آلاشت میرسید که از این به بعد جاده پر پیج و خم تا گزو دارید.

به مسیر ادامه دهید تا به امامزاده گزو برسید بعد از آن باید باقی مسیر را حدود نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه پیاده روی کنید تا به آبشار برسید. اگر با پیاده روی میانه خوبی ندارید یا پا درد دارید پیشنهاد میکنم از رفتن به آبشار پرهیز کنید چراکه مسیر راحتی نیست و سراشیبی دارد.

 

جنگل هلی دار

جنگل هلی دار هم جز نقاط بکر سواد کوه است و علت آن هم دسترسی سخت آن است اگر از مسیر سخت عبور کنید میتوانید به جنگلی بهشتی برسید که کاملا بکر است. اگر الیمستان یا فیلبند رفته باشید قطعا یکی از جاذبه ها اقیانوس ابر است جالب است بدانید در جنگل هلی دار مه غلیظی در جنگل است که فضایی رویایی را برای شما میسازد. این مه باعث نسیم خنکی است که در کنار صدای دلنشین پرندگان فضایی دلنشین میسازد که جای دیگر نمیتوان مشابه آن را دید. از تهران تا این نقطه بکر حدود 255 کیلومتر راه است که حدود 3 ساعت پیاده روی نسبتا سخت را هم شامل میشود.

این جنگل و سواد کوه تلاقی دو آب هوای خشک و مرطوب هستند که باعث به وجود آمدن حس و حال حضور هم زمان در کوهستان و جنگل های مرطوب شمالی را میدهد.

 

هفت آبشار

تیرکن لوکیشنی که هفت آبشار متوالی را در دل خود جای داده است این آبشار ها نقاطی فوق العاده برای آب بازی و عکاسی هستند. اگر قصد شنا در حوضچه های هفت آبشار را دارید بسیار مراقب باشید چرا که عمق برخی از این حوضچه ها زیاد است و ممکن است باعث غرق شدن شما شود.

 

شورمست لوفر هفت آبشار

 

امکانات اقامتی شورمست

اگر قصد اقامت در دریاچه شورمست را دارید چندین راه وجود دارد اول اینکه از کلبه استفاده کنید. اما اگر قصد اجاره ویلا دارید میتوانید در نزدیکی شورمست ویلا های زیادی را پیدا کنید. اگر در شورمست یا اطراف آن اقامت کردید حتما از غذاهای خوشمزه شمالی استفاده کنید.                                                                       

 

 

بهترین فصل برای سفر به شورمست

شما در هر 4 فصل سال میتوانید از زیبایی های این مکان دیدنی لذت ببرید:

 

تفریح در شورمست

اگر اهل تفریحات جنگلی هستید شورمست میتواند گزینه مناسبی باشد. تفریحات از جنس طبیعت و دور از تفریحات ماشینی کلان شهرها.

 

رستوران شناور روی آب

جالب است بدانید در دریاچه شورمست رستوران شناور وجود دارد که پایه های آن درون آب است.

 

قایق پدالی

در دریاچه شورمست تعدادی قایق پدالی وجود دارد که به کمک آن میتوانید بر روی دریاچه قایقسواری کنید و لذت قایق سواری روی آب در یک دریاچه طبیعی را بچشید.

 

ماهیگیری روی آب

امکان ماهیگیری با قلاب در دریاچه شورمست وجود دارد میتوانید قلاب ماهیگیری خود را بردارید و در طبیعت بکر و دریاچه شورمست اقدام به ماهیگیری کنید.

 

دوچرخه سواری

جاده خاکی و فضای باز شورمست امکان این را میدهد که در کنار دریاچه بتوانید لذت دوچرخه سواری را تجربه کنید سمتی از شما دریاچه و سمت دیگر شما جنگل است دوچرخه سواری از این رویایی تر امکان پذیر نیست.

 

اسب سواری

یکی از لذت های طبیعت سوارکاری است اگر اسب سواری بلد هستید حتما از اسب های بومی های آن منطقه استفاده کنید و لذت سوارکاری در شورمست را تجربه کنید.

 

شما میتوانید خرید تور دریاچه شورمست را از همین صفحه انجام دهید.