دریاچه فراخین

میانگین امتیاز دریاچه فراخین: 5.0 / 5
تعداد آرا: 1

تصویر تور نام تور مدت اقامت رفت برگشت شروع قیمت از نام آژانس جزئیات

تور یک روزه دریاچه فراخین، "سبزآبی بلاتکلیف" مازندران! | سفر کنید

دریاچه فراخین دریاچه فراخین

دریاچه فراخین یکی از دیدنی های بسیار جذاب استان مازندران و شهرستان نوشهر است . جای تعجب دارد که بسیاری از طبیعت گردان و علاقه مندان به طبیعت، از وجود این دریاچه اطلاعی ندارند  و آن را نمیشناسند. تور یک روزه دریاچه فراخین، فرصتی بسیار مناسب برای تماشای جلوه ای رنگارنگ و باشکوه از طبیعت زیبای مازندران است. این دریاچه 790 متر از سطح زمین فاصله دارد و به دلیل مساحت کم آن که حدود نیم هکتار است، عملا یک مرداب محسوب می شود. منبع آب دریاچه فراخین، چشمه آب فراخین در بالادست و همچنین برف و بارانی است که در طول سال در این منطقه می بارد. برای آشنایی بیشتر با زیبایی ها و دیدنی های این دریاچه، با ما در ادامه این مقاله همراه شوید.

تور یک روزه دریاچه فراخین

دریاچه فراخین کجاست؟

دریاچه فراخین از زیبایی های شهرستان نوشهر مازندران به شمار می رود و در نزدیکی روستای ویسر و روستای توریستی کندلوس واقع شده است. دریاچه فراخین 188 کیلومتر تا تهران و 31 کیلومتر تا نوشهر فاصله دارد. نوشهر جاذبه های مختلفی مانند تنگه دار و آبشار دارنو دارد که در نزدیکی فراخین قرار گرفته اند و در مورد آنها در مقاله تنگه دار کمی صحبت کردیم.

دریاچه فراخین کجاست

چگونه به دریاچه فراخین برویم؟

برای سفر با تور یک روزه دریاچه فراخین از سمت تهران، باید از طریق جاده چالوس حرکتتان را آغاز کرده و وارد جاده کندلوس شوید. 13 کیلومتر جلوتر، وارد جاده فرعی روستای ویسر شوید و 15 کیلومتر در همین جاده حرکتتان را ادامه دهید تا به دریاچه فراخین برسید.

آدرس دریاچه فراخین

در این میان دو نکته حائز اهمیت وجود دارد؛ یکی اینکه در جاده خاکی 15 کیلومتری، دوراهی های زیادی وجود دارد که به دلیل ناشناخته بودن دریاچه و کوچک بودن تابلوها ممکن است شما را سردرگم کند. بنابراین بهتر است شخصی که در این مسیر راه بلد محسوب می شود را با خود به همراه داشته باشید یا از تورهای طبیعت گردی دریاچه فراخین استفاده کنید.

تور یک روزه دریاچه فراخین
نکته دوم این که، این دریاچه در میان انبوه درختان مخفی شده است و ممکن است بدون اینکه آن را ببینید، از کنارش عبور کنید! حواستان باشد این دریاچه در قسمت بسیار کم ارتفاعی از حاشیه ی جاده قرار دارد و تمام جاده هم توسط درختان انبوه از هر دو طرف محاصره شده است.

مسیر دریاچه فراخین

قبل از رسیدن به دریاچه، یک محوطه بزرگ و باز را خواهید یافت که محل مناسبی برای پارک کردن وسیله ی نقلیه ی شما است. از آنجا تا دریاچه هم حدود 100 متر را باید با پای پیاده طی کنید.
اگر قصد عزیمت به دریاچه فراخین از سمت نوشهر را دارید، باید ابتدا به از سمت چالوس به کمربندی نوشهر رفته و در جاده فرعی معدن سنگ نوشهر، مسیری 20 کیلومتری را بپیمایید تا به مقصد برسید.

دیدنی ها و تفریحات تور یک روزه دریاچه فراخین

بدیهی است که پیاده روی در اطراف دریاچه فراخین و تماشای منظره‌ی زیبای آن، بهترین تفریحی است که هر کسی می تواند تجربه کند. سفر به این دریاچه زیبا با تور یک روزه دریاچه فراخین، یک تفریح کامل و متنوع برای شما محسوب می شود که در آن هم می توانید از عکاسی و پیک نیک و تماشای جنگل های هیرکانی لذت ببرید، و هم از دوچرخه سواری، موتورسواری و قایق سواری با قایق بادی شخصی.

قایق سواری در دریاچه فراخین
دریاچه فراخین در همسایگی تعداد زیادی از دیدنی های شهرستان نوشهر و استان مازندران قرار گرفته است و فاصله زیادی با آنها ندارد. از جمله این دیدنی ها می توان به تنگه دار نوشهر در 35 کیلومتری دریاچه، آبشار دارنو در 2 کیلومتری، دریاچه ارواح در 30 کیلومتری، روستای کندلوس در 48 کیلومتری و پارک جنگلی سی‌سنگان در 42 کیلومتری دریاچه اشاره کرد.

تور یک روزه دریاچه فراخین

بهترین زمان سفر با تور یک روزه دریاچه فراخین

در مورد بهترین زمان سفر به این دریاچه، اختلاف نظرهایی وجود دارد! اگر پرآب بودن دریاچه و خوش آب و هوا بودن برایتان در درجه اول اهمیت قرار دارد، بهترین زمان سفر شما به دریاچه فراخین از اواسط فصل بهار تا اوایل پاییز است.

بهار دریاچه فراخین

البته، دریاچه فراخین آب و هوای بیش از اندازه سردی ندارد و در فصل پاییز هم می توان به آنجا سفر کرد؛ به خصوص اگر زمانی که برگ های درختان شروع به رنگ گرفتن کرده و زیبایی بی بدیلی به این دریاچه می بخشند، به آنجا بروید، لذت سفر به این دریاچه ی زیبا دوچندان خواهد شد.

دریاچه فراخین پاییز

در فصل زمستان و همینطور از اواخر پاییز، به دلیل بارش برف و باران و صعب العبور شدن منطقه و همینطور سرمای هوا، دریاچه فراخین گزینه ی کاملا مناسبی برای سفر نیست. البته در صورت به همراه داشتن تجهیزات کافی و لباس مناسب و ماشین آفرود و همچنین آشنایی با این منطقه، می توانید در این فصل هم به دریاچه سفر کنید.

دریاچه فراخین در زمستان

اقامت در دریاچه فراخین

سفر به دریاچه فراخین یک سفر خالص و ناب در دل طبیعت است و اقامت در آنجا، غیر از کمپینگ و چادر زدن، راه دیگری ندارد. در صورت علاقه به اقامت در کمپ و برپایی چادر در این منطقه، سعی کنید امکانات کافی و لازم را با خود به همراه داشته باشید. چون در این منطقه و اطراف آن، خبری از برق و سرویس بهداشتی و... نیست. البته شما می توانید پس از بازدید از این دریاچه، برای اقامت به نزدیک ترین نقاط ممکن مانند روستای کندلوس یا شهر نوشهر بروید.

اقامت در دریاچه فراخین

توصیه هایی برای سفر با تور یک روزه دریاچه فراخین

Farakhin lake