بلیران

میانگین امتیاز بلیران: 4.0 / 5
تعداد آرا: 2

تصویر تور نام تور مدت اقامت رفت برگشت شروع قیمت از نام آژانس جزئیات

جنگل بلیران، قطعه ای زیبا از بهشت شمال کشور | سفر کنید

بلیران تور یکروزه جنگل بلیران

مقدمه ای از روستای زیبای بلیران

یکی از کهن ترین شهرهای استان مازندران، شهر آمل می باشد که بر اساس مستندات تاریخی جزء منطقه ای باستانی با نام طبرستان بوده است. اگر به شهرستان آمل سفر کنید، در اطراف این شهر مناطق روستایی با مناظر چشمگیر بسیاری مشاهده می کنید که از جمله این روستاها می توان روستای زیبای بلیران را نام برد. روستای زیبای بلیران از شمال به روستای کمدره، از شرق به رودخانه و جنگل، از غرب به کوه و از جنوب به کوه چلاو ختم می شود؛ روستای زیبای بلیران علاوه بر چشمه های آب گرم و رودخانه کمدره، دارای بافت سنتی و معماری بسیار ارزشمند و تاریخی است. اهالی این روستا غالبا به دام پروری و کشاورزی و تولید صنایع دستی مشغول هستند. طبق آخرین سرشماری در سال 1395 جمعیت این روستا مشتمل بر 140 نفر بوده است.

بهترین فصل برای رفتن به روستای زیبای بلیران

اگر در ماه های فروردین و اردیبهشت که درختان روستای بلیران شکوفه زده اند، به این روستا سفر کنید، مناظر بسیار زیبایی برای عکاسی در این روستا خواهید یافت. در فصل تابستان، آب و هوای روستای بلیران به طرز شگفت انگیزی سرد و دلپذیر است و به طور کلی بهار و تابستان، بهترین فصل ها برای سفر به این روستا هستند.

جاذبه های گردشگری روستای بلیران

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری روستای بلیران، جنگل آن می باشد که اطراف روستا را پوشانده و منظره چشم نوازی به آن داده است. در کنار این جنگل زیبا، می توان از چشمه های آب گرم روستا نیز نام برد. این چشمه ها که مملو از مواد و املاح معدنی هستند، برای درمان روماتیسم، مورد استفاده ی گردشگران و اهالی بومی آن منطقه قرار می گیرند. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری روستای بلیران، رودخانه گرمارود است. این رودخانه ی 50 کیلومتری، دارای بستری از قلوه سنگ و شن می باشد و در کنار آن حوضچه هایی وجود دارد که در اثر تلفیق آب گرم چشمه های روستا با آب رودخانه، مکان مناسبی را برای شنا کردن گردشگران فراهم نموده است. در اثر همجواری جنگل، چشمه ی آب گرم و رودخانه ی گرمارود در کنار روستای بلیران، شرایطی فراهم شده است تا گردشگران، ساعاتی خوش و به یاد ماندنی را از سفر به این روستای زیبا، برای خود ثبت نمایند.

مناطق دیدنی اطراف روستای بلیران و شهر آمل

لوازم مورد نیاز جهت سفر به روستای بلیران

پیاده روی در جنگل بلیران شامل مسیرهای سنگلاخی است و لازم است حتما کفش مناسب کوه و پیاده روی در جنگل را به همراه داشته باشید. در صورت امکان همراه خود یک جفت کفش اضافی نیز بیاورید تا در صورت خیس شدن کفش اول، کفش اضافی تان را بپوشید. لباس مناسب برای سفر به جنگل بلیران، در تمام فصوص سال به غیر از تابستان، لباس گرم است. در فصل تابستان با لباس خنک هم می توانید از این روستای زیبا و جنگل های اطرافش دیدن کنید.

در کنار این لوازم، به همراه بردن کرم ضدآفتاب و عینک آفتابی و کلاه آفتابگیر می توانند به شما در بهتر لذت بردن از سفری که در پیش رو دارید کمک کنند.