قوانین و مقررات سایت

 

بسم الله الرحمن الرحیم

       (اوصيكم بتقوي الله و نظم امركم) علی (ع)     

    شمارا به تقواي الهي و نظم در کارهايتان توصيه مي کنم  

قوانین و مقررات سایت

ماده (1)  :  موضوع توافقنامه  :  نمایش وتبلیغ  انواع خدمات شرکتها و دفاتر خدمات گردشگری یا زیارتی ، که دارای پروانه فعالیت از مراجع ذیصلاح می باشند .  

ماده 2 ) : طرفین توافقنامه : 

که اختصاراً در این توافقنامه ( مدیر  سایت) نامیده می شود.  safarkonid.com   الف ) :شرکت تفریحات پنج قاره  به عنوان مدیرو مالک سایت.

به آدرس : تهران – خیابان شهید مدنی – جنب ایستگاه مترو فدک – مجتمع تجاری اداری پالمیرا – طبقه سوم – واحد 326      

ب ) : شرکت یا دفتر خدمات گردشگری یا زیارتی که انواع خدمات خود را در سایت  safarkonid.com  به نمایش عموم کاربران سایت میگذارد که اختصارًا در این توافق نامه (آژانس ) نامیده می شود.                         

ج  ) : شخص حقیقی که با ورود به سایت جزئیات انواع تورهای شرکتها یا دفاتر خدمات گردشگری با زیارتی  را مشاهده می نماید . که اختصاراً در این توافقنامه ( مسافر ) نامیده می شود . 

ماده 3 ) : محل تنظیم توافقنامه : این توافقنامه در  تهران – خیابان شهید مدنی – جنب ایستگاه مترو فدک – مجتمع تجاری اداری پالمیرا- طبقه سوم – واحد 326 تنظیم ودر سایت به رویت طرفین توافقنامه رسیده  است . 

مدت اعتبار این توافقنامه :  :ماده 4 ) 

مدت اعتبار این توافقنامه از تاریخ شروع فعالیت سایت تا تاریخ خاتمه فعالیت سایت می باشد. 

ماده 5 ) : آدرس طرفین توافقنامه : 

آدرس پستی یا پست الکترونیک مدیر سایت و آژانسهای فعال در سایت ، همان آدرسهائی می باشد که در این سایت درج شده است  

تبصره : هر گونه اعلام یا ابلاغ از طرف هر یک از طرفین توافقنامه ، به آدرس پستی یا آدرس پست الکترونیک طرف مقابل ،  به منزله ابلاغ رسمی به وی  تلقی خواهد شد . وطرفین موظفند به محض تغییر آدرس خود ،  نسبت به اصلاح آدرس خود در این سایت اقدام نمایند . در غیر این صورت هر اعلام و ابلاغی که به آدرس قدیم هر طرف ابلاغ گردد ، به منزله ابلاغ رسمی تلقی خواهد گردید 

ماده 6) : مبلغ توافقنامه  : 

1-6) : مبلغ این توافقنامه  مبلغی است ریالی یا ارزی ، که آژانس برای نمایش و تبلیغ انواع خدمات  گردشگری خود در سایت   safarkonid.com  

به مدیر سایت پرداخت می نماید.

تبصره 6 : مالیات و ارزش افزوده هر یک از خدمات عرضه شده در سایت و فاکتور های صادر شده در این سایت بر عهده آژانس مربوطه می باشد.

ماده 7 ) تعاریف 

1-7)  سایت : منظور از سایت در این توافقنامه ، یک فضای مجازی ، قابل دسترسی در شبکه اینترنت جهانی با دامینهای safarkonid.com   می باشد . که در آن انواع خدمات گردشگری و زیارتی که به اطلاع مسافران عضو یا غیر عضو سایت می رسد  . 

2-7) مدیر سایت: منظور صاحب امتیاز سایت safarkonid.com ، یا همان شرکت تفریحات پنج قاره می باشد .

3-7) عضو سایت : منظور از عضو سایت در این توافقنامه ، شخصی حقیقی  یا  حقوقی است که اطلاعات مورد درخواست در بخش عضویت این سایت را تکمیل نموده باشد ، و درسایت برای خود حساب کاربری یا رمز عبور شخصی ایجاد کرده باشد .

4-7) ساعات کاری : منظور از ساعات کاری ،ساعات کاری آژانس کارگزار ومدیر سایت می باشد، که محدوده آن صرفا در روزهای غیر تعطیل ، بین ساعات 9 صبح الی 5 بعداز ظهر هر روز می باشد .

5-7) خدمات : منظور انواع خدمات گردشگری و زیارتی اعلام شده یا نشده در طول اجرای تور می باشد ، که مقررشده است به مسافر داده شود یا بدون هیچ قراری به مسافر داده می شود .

6-7) کاربر : شخصی حقیقی که با اهداف مشاهده جزئیات بخشهای مختلف سایت ، وارد سایت می گردد اعم از اینکه عضو سایت باشد یا نباشد.

7-7 ) حساب کاربری : فضائی اختصاصی در سایت می باشد ، که اطلاعات مختلف مربوط به هر آژانس یا مدیر سایت یا مسافر در آن ذخیره شده است .

8-7) تور داخلی : مجموعه ای متشکل از انواع خدمات گردشگری یا زیارتی است ، که در داخل کشور اجراء و به مسافر داده می شود .

9-7) تور خارجی : مجموعه ای متشکل از انواع خدمات گردشگری یا زیارتی است که بخشی از آن در داخل و بخشی از آن درخارج از کشور اجراء و به مسافر داده می شود .

10-7 ) هک : ورود غیر مجاز هر فرد حقیقی به سایت به منظورمشاهده یا سرقت اطلاعات بخشهای مسدود شده و محرمانه سایت ، یا ایجاد اختلال در روند طبیعی کارکرد سایت ، یا آسیب رساندن به بخشهای نرم افزاری و سخت آفزاری سایت                                          

ماده 8) : شرایط عضویت در سایت : 

1-8) کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی می توانند با ورود به سایت و تکمیل اطلاعات مورد درخواست ، ضمن ایجاد و تعریف نام کاربری و رمز عبور برای خود ، عضو سایت گردند .

2-8) عضویت در سایت برای کلیه آژانس ها رایگان و اختیاری می باشد ، و کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی صرفا پس از عضویت در این سایت 

می توانند نسبت به تبلیغ  خدمات خود در این سایت ضمن پرداخت هزینه های آن اقدام نمایند .

3-8) از آنجائیکه احراز هویت اعضای سایت ، بر اساس مشخصات و اطلاعاتی که اعضای سایت در بخش عضویت سایت وارد نموده اند ، انجام خواهد گرفت ، لذا ضروری است کاربران سایت در درج اطلاعات هویتی خود دقت لازم را مبذول نمایند ، در غیر این صورت مدیرسایت در برابر اعضائی که اطلاعات کاربری آنها با هویت شناسنامه ای آنها مطابقت ندارد پاسخگو نخواهد بود .

4-8) هر گاه اعضای سایت ، نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش نموده باشند ، می توانند مجددا نسبت به اخذ نام کاربری و رمز عبور جدید برای خود از سایت اقدام نماید .

5-8 ) هر شخص حقیقی یا حقوقی فقط حق ایجاد و استفاده از یک حساب کاربری در سایت را دارد . هرگاه یک عضو با دو یا چند نام و حساب کاربری در این سایت فعالیت  نماید ،مدیر سایت مجاز خواهد بود تمامی حسابهای کاربری عضو را بدون اطلاع و موافقت وی حذف یا مسدود نماید .

6-8) هرگاه هر یک از اعضا یا کاربران سایت ، با سوء استفاده از نام و کاربری و رمز عبور خود ، اقدام به نفوذ غیر مجاز ( هک ) بخشهای مسدود شده سایت بنمایند ، این اقدام مجرمانه ، مصداق ورود غیر مجاز و سرقت و تخریب سایت تلقی خواهد شد ، و مدیر سایت مجاز به تعقیب کیفری و حقوقی شخص متخلف خواهد بود .

7-8) اعضای سایت موظف می باشند از انتخاب اسامی ناشایست به عنوان نام کاربری خود ، اجتناب نمایند ، در غیر این صورت ، مدیرسایت مجاز خواهد بود ضمن مسدود نمودن حساب کاربری این اشخاص ، آنان را درلیست سیاه سایت قراردهد

8-8) کلیه اعضای سایت با قبول اولین ضوابط و مقررات این سایت ، خود را مقید به قبول اصلاحات و الحاقیه های بعدی و اعمال شده در مقررات سایت نمودند

ماده 9 ) : تعهدات مدیر سایت :

1-9) : مدیر سایت ، نمایش کلیه خدمات گردشگری و زیارتی عرضه شده از طرف آژانسهای فعال در این سایت را مشروط به پرداخت هزینه تبلیغ آن تضمین می نماید .

2-9) : مدیرسایت  متعهد می گردد ، نسبت به نحوه عرضه انواع خدمات گردشگری و زیارتی  ، و عملکرد  آژانسهای فعال در این سایت نظارت و کنترلی دقیق اعمال نموده ، و مانع فعالیت اشخاص فاقد صلاحیت و پروانه  در این سایت گردد . و صرفا خدمات آژانسهای دارای مجوز رسمی از مراجع ذیربط را در سایت عرضه نماید .

3-9 ) : مدیر سایت متعهد می گردد سوابق گردش مالی آژانسها و اعضای سایت را به گونه ای که قابل پیگیری و ارائه باشند حداقل برای مدت 2 سال نزد خود نگهداری نماید .

 4-9) مدیر سایت متعهد می گردد ، همه روزه از اطلاعات سایت یک کپی در فضای امن دیگری ذخیره نموده ، به گونه ای که به محض بروز خرابی یا اختلال یا نفوذ غیر مجاز ( هک ) در سایت ، امکان راه انداز ی مجدد سایت ممکن گردد .

5-9) : مدیر سایت موظف است در راستای اطلاع رسانی صحیح و بیطرفانه به مسافران ، نظرات مثبت و منفی نماینده مسافران در خصوص هر تور  را 

 

پس از انجام بررسیهای لازم  در مورد صحت و سقم نظرات داده شده ،  در ستون نظرات هر تور درج نماید .

6-9 ) :  مدیرسایت مجاز است بر اساس ضوابطی که خود تعیین و به کلیه آژانس های فعال در سایت ابلاغ خواهد نمود ، عملکرد هر آژانس را در سایت رتبه بندی نموده و رتبه هر آژانس در سایت را در معرض دید کلیه کاربران و اعضای سایت قراردهد .

7-9 ) : مدیر سایت فقط نمایش دهنده خدمات آژانس های مسافرتی بوده و هیچگونه دخالتی در فروش تور ، بلیط ، ویزا ، به صورت مستقیم و غیر مستقیم به مسافران ندارد .

ماده 10) :  تعهدات آژانس

1-10 ) : آژانس  متعهد می گردد خدمات گردشگری و زیارتی عرضه شده و فروخته شده در این سایت را مطابق مشخصات درج شده در سایت اجراء می نماید

2-10) : آژانس موظف به درج صحیح مشخصات کامل هتل و ظرفیت انواع اطاقها و قابلیت تخت اضافه هر اطاق (  Extera ) و دیگر خدمات گردشگری هر تور در سایت می باشد .

3-10) : آژانس موظف است در کلیه تورهای داخلی و خارجی خود ، کلیه مسافرین خود را تحت پوشش بیمه حوادث قرار دهد . و در این صورت آژانس هیچگونه مسئولیتی از بابت بروز حوادث برای مسافر نخواهد داشت .

4-10) : مسئولیت کلیه متون درج شده در مشخصات و جزئیات هر تور بر عهده همان آژانسی است که آن مطالب را در سایت درج نموده است .

5-10) : هرگاه نوع خدمات گردشگری و زیارتی عرضه شده در سایت ، به گونه ای باشد که برای اجرای آن نیازمند به حد نصاب رسیدن تعداد معینی از مسافرین باشد ، آژانس موظف است این مورد را در بخش توضیحات تور به اطلاع مسافرین و کاربران سایت برساند .

 6-10) : آژانس موظف است هر وجه ریالی و ارزی که مسافر جهت اجرای کامل تور، میبایست پرداخت نماید را در بخش اطلاعات هر تور وارد نموده و به اطلاع مسافرین برساند .

7-10) : کلیه آژانسهایی که اقدام به تبلیغ و نمایش  خدمات خود در سایت می نمایند می بایست در طول مدت عرضه خدمات خود در سایت ، دارای پروانه معتبر از مراجع ذیربط باشند. هرگاه پس از درج خدمات قابل فروش آژانس در سایت ، پروانه فعالیت آژانس به هر علتی لغو گردید . مدیر سایت مجاز است پنل کاربری آژانس را مسدود ، و از درج خدمات آژانس درسایت جلوگیری نماید.

8-10 ) : آژانس ملزم به رعایت قوانین سازمان میراٍ فرهنگی و سازمان هواپیمایی کشور در خصوص حقوق مسافر می باشد .

9-10 ) : از آنجائیکه مطابق الگوریتم جدید موتور جستجوی گوگل ، درج محتوای تکراری در سایت ، موجب کاهش امتیاز و رتبه بندی جهانی سایت می گردد . لذا آژانس متعهد می گردد. از درج محتواهای تکراری در سایت خودداری نماید . در غیر این صورت مدیر سایت مجاز به حذف محتوای 

تکراری یا مسدود نمودن حساب کاربری آژانس مربوطه می باشد .

10-10 ) : از آنجائیکه مطابق الگوریتم جدید موتور جستجوی گوگل ،  ویرایش محتواهای قدیمی موجب ارتقاء رتبه جهانی سایت نزد گوگل می گردد . لذا آژانس متعهد می گردد حتی المقدور با ویرایش محتواهای قبلی خود نسبت به درج آگهی جدید خود در سایت اقدام نماید .

11-10 ) : آژانس قبول می نماید کلیه محتواهای ارسالی از طرف وی ( از قبیل آگهی ها و تصاویر و غیره ) قابل تملک و محرمانه نمی باشد . و مدیر سایت در استفاده از آنها به هر منظوری ( از قبیل باز تولید ، مخابره و پخش و غیره ) مختار و مجاز است .

12-10 ) :آژانس قبول نمود در صورت تخطی از قوانین این سایت یا قوانین جمهوری اسلامی ایران ، مدیر سایت مجاز است بدون اخطار قبلی نسبت به حذف محتوا ها یا حساب کاربری آژانس اقدام نماید . 

13-10 ) : آژانس قبول نمود که مدیر سایت مجاز است در هر زمان که صلاح بداند شرایط و ضوایط و نرخ ارائه خدمات خود به آژانسها را تغییر دهد 

ماده 11) : تعهدات مسافر

1-11) : نماینده مسافرین و مسافر اعم از اینکه عضو  این سایت باشد یا نباشد ، با مطالعه و تائید ضوابط سایت ، خود را متعهد به قبول و اجرای کلیه مفاد این توافقنامه می نماید، و اقرار می نمایدبا اطلاع از همه ضوابط و مقررات سایت ، و قوانین تجارت الکترونیک ، اقدام به خرید خدمات از آژانس مربوطه خواهند نمود .

ماده 18) : شرایط ثبت و رسیدگی به  شکایات :

1-12) : کلیه اختلافات فی مابین طرفین این توافقنامه در خصوص نحوه اجراء یا تفسیر مفاد این توافقنامه ، بر اساس قوانین داوری در بخش آئین دادرسی مدنی و توسط داوری که از طرف ( مدیر سایت ) تعیین و به طرفین ابلاغ خواهد شد ، مورد رسیدگی و صدور رای قرار خواهد گرفت ، و رای داوری صادره برای طرفین این توافقنامه لازم الاجراء می باشد .

2-12) : هرگاه آژانس کارگزار به تعهدات خود بر اساس این  توافقنامه به صورت کلی یا جزئی عمل ننماید ، مسافر می تواند نهایتا ظرف مدت یک هفته پس از تاریخ پایان برگزاری تور ، ضمن تقدیم شکایت کتبی خود به آژانس مربوطه ، نسبت به ثبت شکایت خود نزد مدیر سایت نیز اقدام نماید در این صورت ، هرگاه آژانس مربوطه پس از گذشت یک هفته از تاریخ ثبت شکایت مسافر در سایت ،  نسبت به جلب رضایت مسافر و اخذ رضایتنامه کتبی از مسافر اقدام ننماید ، مالک  سایت موضوع شکایت مسافر را جهت رسیدگی  به واحد داوری ارجاع خواهد نمود ، و پس از تعیین داور و ابلاغ آن به طرفین دعوا ، موضوع اختلاف وفق قوانین آئین دادرسی مدنی در بخش داوری ، مورد رسیدگی و مورد حکم قرار خواهد گرفت ، و در این صورت هرگاه آژانس نسبت  به پرداخت مبلغ محکوم شده اقدام ننماید ، مسافر می تواند از طریق اجرای رای داوری صادره نسبت به 

 

وصول مطالبات خود از آژانس مربوطه اقدام نماید . 

3-12) : هزینه داوری فی مابین طرفین اختلاف ، معادل 3.5 درصد مبلغ خواسته میباشد که از طرف خواهان پرداخت و در صورت محکومیت خوانده ، در رای داوری ، خوانده مضاف بر مبلغ محکوم شده ملزم به پرداخت هزینه داوری در وجه خواهان خواهد گردید. 

4-12) : طرفین این قرارداد در صحت کامل ، ضمن اسقاط کلیه خیارات اقدام  به تائید و قبول این قرارداد نموده اند . 

 

ماده 2 ) : طرفین توافقنامه : 

که اختصاراً در این توافقنامه ( مدیر  سایت) نامیده می شود.  safarkonid.com   الف ) :شرکت تفریحات پنج قاره  به عنوان مدیرو مالک سایت.

به آدرس : تهران – خیابان شهید مدنی – جنب ایستگاه مترو فدک – مجتمع تجاری اداری پالمیرا – طبقه سوم – واحد 326      

ب ) : شرکت یا دفتر خدمات گردشگری یا زیارتی که انواع خدمات خود را در سایت  safarkonid.com  به نمایش عموم کاربران سایت میگذارد که اختصارًا در این توافق نامه (آژانس ) نامیده می شود.                         

ج  ) : شخص حقیقی که با ورود به سایت جزئیات انواع تورهای شرکتها یا دفاتر خدمات گردشگری با زیارتی  را مشاهده می نماید . که اختصاراً در این توافقنامه ( مسافر ) نامیده می شود . 

ماده 3 ) : محل تنظیم توافقنامه : این توافقنامه در  تهران – خیابان شهید مدنی – جنب ایستگاه مترو فدک – مجتمع تجاری اداری پالمیرا- طبقه سوم – واحد 326 تنظیم ودر سایت به رویت طرفین توافقنامه رسیده  است . 

مدت اعتبار این توافقنامه :  :ماده 4 ) 

مدت اعتبار این توافقنامه از تاریخ شروع فعالیت سایت تا تاریخ خاتمه فعالیت سایت می باشد. 

ماده 5 ) : آدرس طرفین توافقنامه : 

آدرس پستی یا پست الکترونیک مدیر سایت و آژانسهای فعال در سایت ، همان آدرسهائی می باشد که در این سایت درج شده است  

تبصره : هر گونه اعلام یا ابلاغ از طرف هر یک از طرفین توافقنامه ، به آدرس پستی یا آدرس پست الکترونیک طرف مقابل ،  به منزله ابلاغ رسمی به وی  تلقی خواهد شد . وطرفین موظفند به محض تغییر آدرس خود ،  نسبت به اصلاح آدرس خود در این سایت اقدام نمایند . در غیر این صورت هر اعلام و ابلاغی که به آدرس قدیم هر طرف ابلاغ گردد ، به منزله ابلاغ رسمی تلقی خواهد گردید 

ماده 6) : مبلغ توافقنامه  : 

1-6) : مبلغ این توافقنامه  مبلغی است ریالی یا ارزی ، که آژانس برای نمایش و تبلیغ انواع خدمات  گردشگری خود در سایت   safarkonid.com  

به مدیر سایت پرداخت می نماید.

تبصره 6 : مالیات و ارزش افزوده هر یک از خدمات عرضه شده در سایت و فاکتور های صادر شده در این سایت بر عهده آژانس مربوطه می باشد.

ماده 7 ) تعاریف 

1-7)  سایت : منظور از سایت در این توافقنامه ، یک فضای مجازی ، قابل دسترسی در شبکه اینترنت جهانی با دامینهای safarkonid.com   می باشد . که در آن انواع خدمات گردشگری و زیارتی که به اطلاع مسافران عضو یا غیر عضو سایت می رسد  . 

2-7) مدیر سایت: منظور صاحب امتیاز سایت safarkonid.com ، یا همان شرکت تفریحات پنج قاره می باشد .

3-7) عضو سایت : منظور از عضو سایت در این توافقنامه ، شخصی حقیقی  یا  حقوقی است که اطلاعات مورد درخواست در بخش عضویت این سایت را تکمیل نموده باشد ، و درسایت برای خود حساب کاربری یا رمز عبور شخصی ایجاد کرده باشد .

4-7) ساعات کاری : منظور از ساعات کاری ،ساعات کاری آژانس کارگزار ومدیر سایت می باشد، که محدوده آن صرفا در روزهای غیر تعطیل ، بین ساعات 9 صبح الی 5 بعداز ظهر هر روز می باشد .

5-7) خدمات : منظور انواع خدمات گردشگری و زیارتی اعلام شده یا نشده در طول اجرای تور می باشد ، که مقررشده است به مسافر داده شود یا بدون هیچ قراری به مسافر داده می شود .

6-7) کاربر : شخصی حقیقی که با اهداف مشاهده جزئیات بخشهای مختلف سایت ، وارد سایت می گردد اعم از اینکه عضو سایت باشد یا نباشد.

7-7 ) حساب کاربری : فضائی اختصاصی در سایت می باشد ، که اطلاعات مختلف مربوط به هر آژانس یا مدیر سایت یا مسافر در آن ذخیره شده است .

8-7) تور داخلی : مجموعه ای متشکل از انواع خدمات گردشگری یا زیارتی است ، که در داخل کشور اجراء و به مسافر داده می شود .

9-7) تور خارجی : مجموعه ای متشکل از انواع خدمات گردشگری یا زیارتی است که بخشی از آن در داخل و بخشی از آن درخارج از کشور اجراء و به مسافر داده می شود .

10-7 ) هک : ورود غیر مجاز هر فرد حقیقی به سایت به منظورمشاهده یا سرقت اطلاعات بخشهای مسدود شده و محرمانه سایت ، یا ایجاد اختلال در روند طبیعی کارکرد سایت ، یا آسیب رساندن به بخشهای نرم افزاری و سخت آفزاری سایت                                          

ماده 8) : شرایط عضویت در سایت : 

1-8) کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی می توانند با ورود به سایت و تکمیل اطلاعات مورد درخواست ، ضمن ایجاد و تعریف نام کاربری و رمز عبور برای خود ، عضو سایت گردند .

2-8) عضویت در سایت برای کلیه آژانس ها رایگان و اختیاری می باشد ، و کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی صرفا پس از عضویت در این سایت 

می توانند نسبت به تبلیغ  خدمات خود در این سایت ضمن پرداخت هزینه های آن اقدام نمایند .

3-8) از آنجائیکه احراز هویت اعضای سایت ، بر اساس مشخصات و اطلاعاتی که اعضای سایت در بخش عضویت سایت وارد نموده اند ، انجام خواهد گرفت ، لذا ضروری است کاربران سایت در درج اطلاعات هویتی خود دقت لازم را مبذول نمایند ، در غیر این صورت مدیرسایت در برابر اعضائی که اطلاعات کاربری آنها با هویت شناسنامه ای آنها مطابقت ندارد پاسخگو نخواهد بود .

4-8) هر گاه اعضای سایت ، نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش نموده باشند ، می توانند مجددا نسبت به اخذ نام کاربری و رمز عبور جدید برای خود از سایت اقدام نماید .

5-8 ) هر شخص حقیقی یا حقوقی فقط حق ایجاد و استفاده از یک حساب کاربری در سایت را دارد . هرگاه یک عضو با دو یا چند نام و حساب کاربری در این سایت فعالیت  نماید ،مدیر سایت مجاز خواهد بود تمامی حسابهای کاربری عضو را بدون اطلاع و موافقت وی حذف یا مسدود نماید .

6-8) هرگاه هر یک از اعضا یا کاربران سایت ، با سوء استفاده از نام و کاربری و رمز عبور خود ، اقدام به نفوذ غیر مجاز ( هک ) بخشهای مسدود شده سایت بنمایند ، این اقدام مجرمانه ، مصداق ورود غیر مجاز و سرقت و تخریب سایت تلقی خواهد شد ، و مدیر سایت مجاز به تعقیب کیفری و حقوقی شخص متخلف خواهد بود .

7-8) اعضای سایت موظف می باشند از انتخاب اسامی ناشایست به عنوان نام کاربری خود ، اجتناب نمایند ، در غیر این صورت ، مدیرسایت مجاز خواهد بود ضمن مسدود نمودن حساب کاربری این اشخاص ، آنان را درلیست سیاه سایت قراردهد

8-8) کلیه اعضای سایت با قبول اولین ضوابط و مقررات این سایت ، خود را مقید به قبول اصلاحات و الحاقیه های بعدی و اعمال شده در مقررات سایت نمودند

ماده 9 ) : تعهدات مدیر سایت :

1-9) : مدیر سایت ، نمایش کلیه خدمات گردشگری و زیارتی عرضه شده از طرف آژانسهای فعال در این سایت را مشروط به پرداخت هزینه تبلیغ آن تضمین می نماید .

2-9) : مدیرسایت  متعهد می گردد ، نسبت به نحوه عرضه انواع خدمات گردشگری و زیارتی  ، و عملکرد  آژانسهای فعال در این سایت نظارت و کنترلی دقیق اعمال نموده ، و مانع فعالیت اشخاص فاقد صلاحیت و پروانه  در این سایت گردد . و صرفا خدمات آژانسهای دارای مجوز رسمی از مراجع ذیربط را در سایت عرضه نماید .

3-9 ) : مدیر سایت متعهد می گردد سوابق گردش مالی آژانسها و اعضای سایت را به گونه ای که قابل پیگیری و ارائه باشند حداقل برای مدت 2 سال نزد خود نگهداری نماید .

 4-9) مدیر سایت متعهد می گردد ، همه روزه از اطلاعات سایت یک کپی در فضای امن دیگری ذخیره نموده ، به گونه ای که به محض بروز خرابی یا اختلال یا نفوذ غیر مجاز ( هک ) در سایت ، امکان راه انداز ی مجدد سایت ممکن گردد .

5-9) : مدیر سایت موظف است در راستای اطلاع رسانی صحیح و بیطرفانه به مسافران ، نظرات مثبت و منفی نماینده مسافران در خصوص هر تور  را 

 

پس از انجام بررسیهای لازم  در مورد صحت و سقم نظرات داده شده ،  در ستون نظرات هر تور درج نماید .

6-9 ) :  مدیرسایت مجاز است بر اساس ضوابطی که خود تعیین و به کلیه آژانس های فعال در سایت ابلاغ خواهد نمود ، عملکرد هر آژانس را در سایت رتبه بندی نموده و رتبه هر آژانس در سایت را در معرض دید کلیه کاربران و اعضای سایت قراردهد .

7-9 ) : مدیر سایت فقط نمایش دهنده خدمات آژانس های مسافرتی بوده و هیچگونه دخالتی در فروش تور ، بلیط ، ویزا ، به صورت مستقیم و غیر مستقیم به مسافران ندارد .

ماده 10) :  تعهدات آژانس

1-10 ) : آژانس  متعهد می گردد خدمات گردشگری و زیارتی عرضه شده و فروخته شده در این سایت را مطابق مشخصات درج شده در سایت اجراء می نماید

2-10) : آژانس موظف به درج صحیح مشخصات کامل هتل و ظرفیت انواع اطاقها و قابلیت تخت اضافه هر اطاق (  Extera ) و دیگر خدمات گردشگری هر تور در سایت می باشد .

3-10) : آژانس موظف است در کلیه تورهای داخلی و خارجی خود ، کلیه مسافرین خود را تحت پوشش بیمه حوادث قرار دهد . و در این صورت آژانس هیچگونه مسئولیتی از بابت بروز حوادث برای مسافر نخواهد داشت .

4-10) : مسئولیت کلیه متون درج شده در مشخصات و جزئیات هر تور بر عهده همان آژانسی است که آن مطالب را در سایت درج نموده است .

5-10) : هرگاه نوع خدمات گردشگری و زیارتی عرضه شده در سایت ، به گونه ای باشد که برای اجرای آن نیازمند به حد نصاب رسیدن تعداد معینی از مسافرین باشد ، آژانس موظف است این مورد را در بخش توضیحات تور به اطلاع مسافرین و کاربران سایت برساند .

 6-10) : آژانس موظف است هر وجه ریالی و ارزی که مسافر جهت اجرای کامل تور، میبایست پرداخت نماید را در بخش اطلاعات هر تور وارد نموده و به اطلاع مسافرین برساند .

7-10) : کلیه آژانسهایی که اقدام به تبلیغ و نمایش  خدمات خود در سایت می نمایند می بایست در طول مدت عرضه خدمات خود در سایت ، دارای پروانه معتبر از مراجع ذیربط باشند. هرگاه پس از درج خدمات قابل فروش آژانس در سایت ، پروانه فعالیت آژانس به هر علتی لغو گردید . مدیر سایت مجاز است پنل کاربری آژانس را مسدود ، و از درج خدمات آژانس درسایت جلوگیری نماید.

8-10 ) : آژانس ملزم به رعایت قوانین سازمان میراٍ فرهنگی و سازمان هواپیمایی کشور در خصوص حقوق مسافر می باشد .

9-10 ) : از آنجائیکه مطابق الگوریتم جدید موتور جستجوی گوگل ، درج محتوای تکراری در سایت ، موجب کاهش امتیاز و رتبه بندی جهانی سایت می گردد . لذا آژانس متعهد می گردد. از درج محتواهای تکراری در سایت خودداری نماید . در غیر این صورت مدیر سایت مجاز به حذف محتوای 

 

تکراری یا مسدود نمودن حساب کاربری آژانس مربوطه می باشد .

10-10 ) : از آنجائیکه مطابق الگوریتم جدید موتور جستجوی گوگل ،  ویرایش محتواهای قدیمی موجب ارتقاء رتبه جهانی سایت نزد گوگل می گردد . لذا آژانس متعهد می گردد حتی المقدور با ویرایش محتواهای قبلی خود نسبت به درج آگهی جدید خود در سایت اقدام نماید .

11-10 ) : آژانس قبول می نماید کلیه محتواهای ارسالی از طرف وی ( از قبیل آگهی ها و تصاویر و غیره ) قابل تملک و محرمانه نمی باشد . و مدیر سایت در استفاده از آنها به هر منظوری ( از قبیل باز تولید ، مخابره و پخش و غیره ) مختار و مجاز است .

12-10 ) :آژانس قبول نمود در صورت تخطی از قوانین این سایت یا قوانین جمهوری اسلامی ایران ، مدیر سایت مجاز است بدون اخطار قبلی نسبت به حذف محتوا ها یا حساب کاربری آژانس اقدام نماید . 

13-10 ) : آژانس قبول نمود که مدیر سایت مجاز است در هر زمان که صلاح بداند شرایط و ضوایط و نرخ ارائه خدمات خود به آژانسها را تغییر دهد 

ماده 11) : تعهدات مسافر

1-11) : نماینده مسافرین و مسافر اعم از اینکه عضو  این سایت باشد یا نباشد ، با مطالعه و تائید ضوابط سایت ، خود را متعهد به قبول و اجرای کلیه مفاد این توافقنامه می نماید، و اقرار می نمایدبا اطلاع از همه ضوابط و مقررات سایت ، و قوانین تجارت الکترونیک ، اقدام به خرید خدمات از آژانس مربوطه خواهند نمود .

ماده 18) : شرایط ثبت و رسیدگی به  شکایات :

1-12) : کلیه اختلافات فی مابین طرفین این توافقنامه در خصوص نحوه اجراء یا تفسیر مفاد این توافقنامه ، بر اساس قوانین داوری در بخش آئین دادرسی مدنی و توسط داوری که از طرف ( مدیر سایت ) تعیین و به طرفین ابلاغ خواهد شد ، مورد رسیدگی و صدور رای قرار خواهد گرفت ، و رای داوری صادره برای طرفین این توافقنامه لازم الاجراء می باشد .

2-12) : هرگاه آژانس کارگزار به تعهدات خود بر اساس این  توافقنامه به صورت کلی یا جزئی عمل ننماید ، مسافر می تواند نهایتا ظرف مدت یک هفته پس از تاریخ پایان برگزاری تور ، ضمن تقدیم شکایت کتبی خود به آژانس مربوطه ، نسبت به ثبت شکایت خود نزد مدیر سایت نیز اقدام نماید در این صورت ، هرگاه آژانس مربوطه پس از گذشت یک هفته از تاریخ ثبت شکایت مسافر در سایت ،  نسبت به جلب رضایت مسافر و اخذ رضایتنامه کتبی از مسافر اقدام ننماید ، مالک  سایت موضوع شکایت مسافر را جهت رسیدگی  به واحد داوری ارجاع خواهد نمود ، و پس از تعیین داور و ابلاغ آن به طرفین دعوا ، موضوع اختلاف وفق قوانین آئین دادرسی مدنی در بخش داوری ، مورد رسیدگی و مورد حکم قرار خواهد گرفت ، و در این صورت هرگاه آژانس نسبت  به پرداخت مبلغ محکوم شده اقدام ننماید ، مسافر می تواند از طریق اجرای رای داوری صادره نسبت به 

 

 

وصول مطالبات خود از آژانس مربوطه اقدام نماید . 

3-12) : هزینه داوری فی مابین طرفین اختلاف ، معادل 3.5 درصد مبلغ خواسته میباشد که از طرف خواهان پرداخت و در صورت محکومیت خوانده ، در رای داوری ، خوانده مضاف بر مبلغ محکوم شده ملزم به پرداخت هزینه داوری در وجه خواهان خواهد گردید. 

4-12) : طرفین این قرارداد در صحت کامل ، ضمن اسقاط کلیه خیارات اقدام  به تائید و قبول این قرارداد نموده اند .